SP1 Aktualności piątek, 19 lipca 2019

Logo Librus

Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

logo FAR

NAGRODY BURMISTRZA W DZIEDZINIE NAUKI, KULTURY I SPORTU PDF Drukuj Email

17 i 18 czerwca w sali bankietowo-weselnej „Styl” przy ul. Telemanna 5 odbyły się uroczyste wręczenia Nagród Burmistrza za sukcesy w dziedzinie nauki, kultury i sportu.

Oto lista nagrodzonych uczniów naszej szkoły w dziedzinie nauki i kultury:

1. Kinga Dowjat - kl. 3a gimnazjum
20. Amelia Konieczna - kl. 1a - indywidualnie
21. Milena Wójtowicz - kl. 7a - indywidualnie
22. Amelia Konieczna i Michalina Mikołajczuk - kl. 1a - zespołowo
23. Dominika Dembek (kl. 4a) , Maja Firak (kl. 4f), Blanka Kaczmarek (kl. 4f), Joanna Karczyńska (kl. 7a) - zespołowo.

Lista nagrodzonych uczniów w sporcie:

1. Bodnar Maria
2. Drozdek Nikola
3. Firak Karol
4. Kukuła Klaudia
5. Majdańska Maja
6, Matuszczyk Sebastian
7. Miciak Kuba
8. Michalak Lena
9. Sosnowski Ryszard
10. Szymański Marcin

G R A T U L U J E M Y !!! :-)

Relacje w Telewizji Regionalnej:

fot. Urząd Miejski Żary, p. Katarzyna Kozińska

UCZEŃ ROKU 2019 PDF Drukuj Email

Julia Gruchot z klasy 8a została nominowana do tytułu UCZNIA ROKU 2019!

19 czerwca 2019 r. podczas Miejskiego Zakończenia Roku Szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odebrała w PEŁNI zasłużoną nagrodę :-) Jula była przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19, aktywną działaczką na rzecz szkoły, inicjatorką wielu ciekawych przedsięwzięć. To również wzorowa uczennica, pełna uśmiechu dla swoich kolegów, koleżanek i nauczycieli. Prywatnie kochająca konie i jeździectwo.
G R A T U L U J E M Y i jesteśmy dumni z Julki !!! :-)

Rozdanie nagród poniżej w relacji Telewizji Regionalnej:

Wakacje 2019 PDF Drukuj Email

„Przywróć dziecku radość” - kampania edukacyjno-interwencyjna

Code.org - propozycja na wakacje PDF Drukuj Email

Uczniowie klas piątych w maju i czerwcu zmagali się z kodowaniem na stronie code.org. W klasie czwartej poznali podstawy, a w klasie piątej rozwiązują zadania na poziomie 2. Przez wszystkie etapy kursu przeprowadzają nas animowane postacie, które są urozmaiceniem gry-nauki i ułatwiają zapamiętywanie pomysłów na rozwiązanie problemu.

Zadania uczą kodowania opartego o bloki, które można znaleźć w JavaScript, w jednym z najpowszechniej stosowanym języku programowania na świecie. Na miejsce do wykonywania zadania składa się duży obszar roboczy, bloki są umieszczone w kategoriach, jest też obszar ze wskazówkami i miejsce gdzie znajdują się bloki w formie kodu, który można podglądnąć.

Uczniowie otrzymują login klasy i własny kod dostępu. Wszystkie rozwiązane zadania są zapisywane i można do nich wrócić w każdej chwili, zmieniając kod, lub go poprawiając osiągając w ten sposób lepszy wynik. Oczywiście w czasie wakacji można również kodować. Wystarczy założyć darmowe konto. Polecam, szczególnie w deszczowe dni i chłodne wieczory.
Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski

Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W naszej szkole również odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. Powstało wiele prac plastycznych – nagrodzone prace zostały zaprezentowane w holu szkoły, oraz na gazetkach w gabinetach informatycznych. Uczniowie wykonywali również prezentacje, rysunki w programach graficznych powstała strona z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu . Pamiętajmy, że należy dbać o swoje bezpieczeństwo oraz innych użytkowników internetu i przestrzegać zasad netykiety.
Teresa Kamińska
Cezary Sułkowski